WybieraMY akTYwność
O tym, jak się odżywiać i dlaczego warto jeść zdrowo, dowiedzieliśmy się podczas spotkania z dietetykiem, Panią Magdaleną Marciniak. Pani Magdalena opowiedziała nie tylko o podstawach zdrowego odżywiania, ale także o tym jak komponować zdrowe i sycące posiłki i wprowadzać małe zmiany w naszym odżywianiu. Młodzież dowiedziała się, jak duże znaczenie ma picie wody, jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru oraz jak bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce. Pani Magda zaprezentowała także mity i prawdy dotyczące odżywiania, podkreślając min. ważność spożywania śniadań.
Dziękujemy za prezentację i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania wyeliminuje błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Moje miejsce na Ziemi













